Левски би Монтана с първа дузпа през сезона

Феновете на Левски подкрепяха любимците си и в Монтана.

Левски остава лидер в "А" група след победа с 2:0 при гостуването на Монтана. Тимът на Стойчо Стоев е без поражение от 23 август, когато отстъпи с 0:1 пред Локомотив Пловдив на "Лаута".

"Сините" дочакаха първа дузпа от началото на сезона. В последната минута на първото полувреме Божидар Краев падна в наказателното поле след сблъсък с Георги Пашов и въпреки бурните протести на домакините реферът Цветан Кръстев посочи бялата точка. Роман Прохазка преодоля Христо Иванов и откри резултата. В края Краев покачи на 2:0 и гарантира поредните 3 точки в актива на 26-кратните шампиони.

Монтана остана закотвен на предпоследната позиция и не успява да отбележи във вратата на Левски в 8 поредни мача за първенство. За последно тимът се разписа при загубата с 1:3 на "Герена" на 28 ноември 2009 г.

"Знаехме, че мачът ще бъде труден. Лошата тревна настилка изравни силите. Бяхме дошли да победим и се радвам, че го направихме. Имаше леко подценяване при 1:0, предупредих футболистите и те подобриха представянето си. Пак бележат халфове и защитници. Диаби се стара, освобождаваше пространства, но трябва да повиши ефективността си пред гола.

Работим по селекцията. Скаутите ще отидат на място да видят набелязаните играчи, дано можем да си ги позволим финансово. Ако е писано, ще ни се падне ЦСКА за купата", коментира Стойчо Стоев.