Поредна пестелива победа за Левски благодарение на познатия герой | sportcafe.bg

Поредна пестелива победа за Левски благодарение на познатия герой

15.10.2017, 19:20 (обновена 15.10.2017, 19:37)
левски

Отново Яблонски беше в прегръдките на съотборниците си още в 5-ата минута

Левски постигна поредната си пестелива победа под ръководството на Делио Роси.

"Сините" взеха важни три точки след 1:0 в трудното гостуване на Етър във Велико Търново. Герой за тима си отново стана бранителят Давид Яблонски, който още в 5-ата минута засече центриране от корнер и вкара гола за успеха.

Яблонски вече има пет гола от началото на сезона и е най-резултатният футболист на Левски.

След като отбелязаха, "сините" опитаха още атаки, но не сътвориха почти нищо смислено. Към края на полувремето удар на Вутов отдалеч премина покрай целта и с това се изчерпваха интересните положения в мача.

През вторите 45 минути Етър заигра по-активно, но Левски се справяше в защита. Към края резервата Жуниор Мапуку можеше да отбележи втори гол, но ударът му бе избит малко пред голлинията.

С победата Левски събра 24 точки и остава на трето място в класирането, а вторият ЦСКА-София е с 26 т. преди да изиграе своя мач от кръга срещу Пирин.

Oще: български футбол  голмайстор  давид яблонски  делио роси  етър  класиране  левски  пестелива победа  първа лига  сините