Ботев отказа ЦСКА и от титлата

Ботев разочарова ЦСКА и за първенството. Снимка: LAP.bg
Ботев разочарова ЦСКА и за първенството.

Няколко дни след геройството на "Армията" за Купата на България, когато Ботев се добра до равенство 3:3 с девет човека и изхвърли ЦСКА на полуфиналите, "канарите" убиха и крехките надежди на столичния гранд за титлата след победа с 2:0 за първенството в Коматево.

ЦСКА имаше шанс да скъси дистанцията до Лудогорец само на две точки след поражението на разградчани срещу Черно море на Разпети петък, но Ботев отново се оказа черната котка за тима на Любослав Пенев и с два късни гола достигна до успеха в срещата от 31-вия кръг.

През първата част "армейците" владееха повече топката, но не създадоха кой знае какви положения за гол. При едно от тях Атанасов шутира от около 25 метра, а вратарят Кайзер изби в корнер. В 25-ата минута Али Соу поиска дузпа след единоборство с Пиргов, но не получи такава.

В 37-ата минута звездата на "канарчетата" Тодор Неделев центрира от корнер и Пиргов отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда. Две минути по-късно Кайзер реши да  финтира Тиаго, а не да изрита напред върната топка и бе на път да сгреши, но халфът не успя да чукне кълбото в мрежата зад стража.

През втората част картината на терена не се промени особено. Гостите владееха повече топката, но нямаха никаква идея как да преодолеят отбраната на Ботев и да стигнат до така желания гол.

Така се стигна до 83-ата минута, в която пловдивчани поведоха след поредната си контраатака. Неделев изведе великолепно Феребори Доре, който финтира Нуно Томаш и с шут по земя вкара за 1:0. В добавеното време Тодор Неделев оформи крайния резултат, който почти сигурно гарантира осма поредна титла на Лудогорец.