ЦСКА-София победи 10 от Черно море в 96-ата минута

Герой за "червените"  бе отново Каранга
Герой за "червените" бе отново Каранга

ЦСКА-София продължава победния си ход в Първа лига, след успех над тима на Георги Иванов - Гонзо с 0:1 като гост във Варна.

След час игра реферът бе отменил два гола на "червените" заради засади - на Манолев през първата част и на Каранга през втората.

Черно Море остана с човек по-малко в 85-ата минута, когато централният нападател Чунчуков бе санкциониран на два пъти само за минута.

Малко преди това домакините имаха претенции, че Фернандо Каранга трябва да бъде изгонен, тъй като натрупа доста нарушения, след като вече имаше картон, но съдият прецени, че не трябва да го санкционира повторно.

В даденото 9-минутно продължение на двубоя именно Каранга донесе успеха на "червените", след като се разписа на празна врата.

Така ЦСКА-София остава лидер в класирането с 22 точки и седем поредни победи. Втори е Лудогорец с 18 точки и мач по-малко, а трети е тима на Левски със 17 точки.

Каранга пък е голмайстор на Първа лига с 9 гола от 9 мача до момента.