Младежите отнесоха три гола от Франция | sportcafe.bg

Младежите отнесоха три гола от Франция

09.11.2017, 21:44 (обновена 09.11.2017, 22:06)
Антони Здравков, Ботев (Враца)

Снимка: © Gong.bg

Играчите на Антони Здравков отстъпваха през целия мач и заслужено загубиха, макар че удържаха вратата си суха близо 60 минути

Младежкият национален отбор на България до 21 г. загуби с 0:3 гостуването си на Франция в мач от група 9 на квалификациите за Евро 2019.

Французите имаха превъзходство през целия мач и можеха да вкарат още доста голове, но направиха сериозни пропуски, а българският вратар Николай Кръстев също имаше добри намеси.

През първото полувреме юношата на Левски отрази удари на Люка Тусар, Мартин Терие и Абду Диало.

В 58-ата минута обаче логичното се случи и Франция откри. Терие беше оставен да овладее дълга топка и да завърши покрай Кръстев за 1:0.

В 81-ата минута Оливие Нчам изпълни по страхотен начин пряк свободен удар и не остави шансове на българския вратар - 2:0. В самия край Мусет се разходи необезпокояван покрай половината български отбор и преодоля Кръстев за 3:0.

След загубата България остава на предпоследно място в групата с 2 т. от 4 мача, а Франция води с пълен актив от 12 т.

Oще: 21 г.  антони здравков  гостуване  евро 2019  квалификации  младежи  младежки национален отбор  национален отбор  национали  николай кръстев  отнесоха  превъзходство  франция