Прохазка спаси Левски от пореден позор, Дунав удари ЦСКА-София в Русе | sportcafe.bg

Прохазка спаси Левски от пореден позор, Дунав удари ЦСКА-София в Русе

31.05.2017, 21:35 (обновена 31.05.2017, 22:17)
Левски - Черно море 2:2

Тупалка на Прохазка отдалеч измъкна Левски срещу Черно море

С феноменален гол отдалеч на Роман Прохазка десетина минути преди края Левски измъкна 2:2 от Черно море на "Герена".

В последния си мач от плейофната шестица на Първа лига, "сините" бяха на крачка от нова издънка само няколко дни след загубата с 0:3 от ЦСКА-София.

Днес и двата отбора заложиха на доста от младите си футболисти, а гостите от Варна започнаха по-добре мача и вкараха пет минути преди края на първото полувреме. В 40-ата минута Станислав Иванов много наивно загуби топката точно пред наказателното поле на Левски след ъглов удар, Мартин Костадинов му я отне, необезпокояван напредна и вкара между краката на Николай Кръстев - 1:0 за Черно море.

През второто полувреме съперниците пропуснаха по няколко положения, преди две от резервите за Левски да изработят изравнителен гол. В 73-ата минута Антон Огнянов центрира отляво и Божидар Краев с глава направи 1:1.

По-малко от две минути по-късно обаче, Черно море поведе отново. Хулпик преодоля по смехотворен начин Антон Огнянов и пусна към абсолютно непокрития Румен Касабов, а 17-годишният юноша засече точно за 2:1.

В 82-ата минута Роман Прохазка спаси "сините" от загуба след невероятен удар от над 30 метра, влязъл неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Михайлов.

Левски остава на трето място в класирането, а Черно море завършва шести. В неделя "сините" играят бараж за участие в Лига Европа срещу Верея.

В своя последен мач за сезона ЦСКА-София загуби с 0:1 от Дунав в Русе.

"Червените" обаче изиграха срещата изцяло с млади български футболисти. Единствения гол вкара Самир Аясс в 70-ата минута с глава. Така Дунав завършва на 4-о място и ако остане в сила решението третият ЦСКА-София да не бъде допуснат до евротурнирите, русенци ще играят в Лига Европа.

За четвъртото място се бореше и Локомотив Пловдив, като в последния си мач "смърфовете" надиграха резервите на шампиона Лудогорец с 2:1 в Разград.

Само че заради победата на Дунав, пловдивчани завършват на пето място.

Oще: антон огнянов  божидар краев  български футбол  дунав  левски  локомотив пловдив  локо пд  локо пловдив  лудогорец  мартин костадинов  млади  плейофи  позор  последен мач  първа лига  първа шестица  резерви  роман прохазка  румен касабов  русе  спаси  таланти  цска  цска-софия  черно море  юноши