Ботев взе преднина срещу Славия, бултрасите прекъснаха мача | sportcafe.bg

Ботев взе преднина срещу Славия, бултрасите прекъснаха мача

10.04.2018, 20:57 (обновена 10.04.2018, 21:30)
Ботев - Левски

Снимка: © botevplovdiv.bg

Ботев постигна победа и има предимство преди реванша

На препълнения стадион в Коматево Ботев Пловдив надигра Славия с 2:1 в първи полуфинал за Купата на България.

Така носителите на трофея взеха предимство срещу столичани преди реванша, а двата отбора изнесоха интересен мач. Домакините направиха два пропуска още в началото, а в 18-ата минута поведоха.

Стефан Велков направи груба грешка и върна твърде слабо към вратаря си, Жоао Пауло се възползва и преодоля Стериакис за 1:0.

В 23-ата минута Ндонгала и Тодор Неделев комбинираха много добре, Неделев центрира и Ндонгала с глава покачи на 2:0.

Още в 30-ата минута обаче Славия се върна в мача с точен удар на Иван Минчев извън наказателното поле. В 51-ата минута Стефан Велков изчисти пред голлинията след прехвърлящ удар на Жоао Пауло и предотврати сигурен трети гол във вратата на гостите.

Десетина минути преди края гол на Стивън Петков след добавка беше правилно отменен заради засада. Феновете на Ботев обаче започнаха да буйстват и се наложи да бъдат успокоявани от футболистите.

Мачът беше прекъснат за няколко минути, а после до нови голове не се стигна и така всичко ще се решава на реванша в София след две седмици.

Oще: ботев  ботев пловдив  бултраси  дуде ндонгала  жоао пауло  иван минчев  коматево  купа на българия  отменен гол  полуфинал  прекъснат мач  първи полуфинал  реванш  славия  стефан велков  стивън петков  тодор неделев  фенове