Левски издрапа напред за Купата с автогол

Левски отново спечели по италиански и вече е четвъртфиналист за Купата на България

Левски постигна поредната си максимално пестелива победа под ръководството на Делио Роси и след 1:0 срещу Монтана се класира на четвъртфинал за Купата на България.

Поредният парадокс в българския футбол наложи "сините" да изиграят гостуването на Монтана на собствения си стадион "Георги Аспарухов", тъй като на "Огоста" ремонтните дейности още продължават.

Домакинството обаче не помогна особено на Левски, изиграл поредния си неубедителен двубой, макар че цял мач на терена изкараха основни футболисти като Обертан, Жорди Гомес и Прохазка. "Сините" владееха инициативата, но не създадоха много положения и в отсъствието на голмайстора Яблонски победното им попадение дойде след автогол.

В 55-ата минута Цветкович центрира добре отдясно към далечната греда, но преди Прохазка да успее да засече топката, това направи Даниел Георгиев, който заби в собствената си врата за 1:0.

Малко по-късно Прохазка стреля отдалеч, но Василев спаси, а десетина минути преди края дойде най-доброто положение за Монтана.

Тогава шутът от дистанция на Колев беше спасен от Божидар Митрев, а Иван Коконов не успя да направи добавка.