ЦСКА прелетя и над Дунав

05.08.2018, 22:04 (обновена 05.08.2018, 22:41)
ЦСКА - Рига

Снимка: © CSKA.BG

"Червените" излязоха еднолично на върха и са единственият отбор с пълен актив след старта на новата кампания.

Силното представяне на ЦСКА от началото на сезона продължи с класическо 3:0 над Дунав в двубой от третия кръг на първенството.

Така "червените" излязоха еднолично на върха и са единственият отбор с пълен актив след старта на новата кампания. Нещо повече - тимът на Ел Маестро все още не е допуснал гол в Първа лига и е с голова разлика 7:0.

ЦСКА владееше инициативата и направи няколко пропуска, но гол така и не падаше. Столичани натиснаха в края на полувремето и това даде резултат.

В 39-ата минута Десподов пусна към Секулич, който центрира и Мауридес вкара с глава в долния ляв ъгъл на вратаря Антонов.

В заключителните секунди на първата част домакините удвоиха своята преднина. Антонов излезе да пресече дълъг пас към Джеси на границата на наказателното поле, удари топката с глава, но я изпрати в крака на съотборника си Мартин Ковачев и тя се озова в мрежата.

Седем минути след почивката червените можеха да вкарат трети гол. Малинов стреля силно от десетина метра, но нацели левия страничен стълб. Логичното се случи в 57-ата минута, когато Чорбаджийски намери Десподов отдясно, нападателят финтира Божидар Васев и с неспасяем шут вкара за 3:0.

В четвъртък ЦСКА излиза срещу Копенхаген в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа, а в края на седмицата отново е домакин - в столичното дерби със Славия.

Oще: дунав  едвин джеси  левски  лудогорец  мауридес  първа лига  русе  цска