Ел Маестро най-после с победа в тежко гостуване

Десподов отбеляза победни гол за "армейците". Снимка: CSKA.bg
Десподов отбеляза победни гол за "армейците".

ЦСКА най-после постигна победа при трудно гостуване в шампионата под ръководството на Нестор Ел Маестро. "Червените" преодоляха минимално Локомотив Пд на "Лаута" с 1:0.

Така "армейците" се изравниха по точки с Лудогорец и се доближиха на една до лидера Левски, но и двата тима са с мач по-малко от "армейците".

Единственото попадение в мача реализира Кирил Десподов след перфектно изпълнен пряк свободен удар в 57-ата минута.

Като цяло се получи доста интересен двубой в Пловдив, а ЦСКА заслужено си тръгна с трите точки, след като създаде повече положения от домакините.

Мауридес отново не се разписа, но имаше няколко отлични възможности след спечелени въздушни дуели и удари с глава.

В последните минути влезлият като резерва Али Соу се озова очи в очи с вратаря на Локомотив Мартин Луков, но не съумя да го преодолее и да направи по-спокоен края за столичани, които все пак удържаха десетата си победа от началото на кампанията.