Исторически първи гол и точка за България на Европейското до 19 г. | sportcafe.bg

Исторически първи гол и точка за България на Европейското до 19 г.

09.07.2017, 21:00 (обновена 09.07.2017, 23:04)
стойков

България най-сетне вкара гол и спечели точка на Европейско до 19 г.

България завърши 1:1 с Холандия в последния си мач от Европейското първенство до 19 г. в Грузия.

Момчетата на Ангел Стойков вече нямаха шансове да продължат напред след двете загуби от Англия и Германия в предишните дни, но не се дадоха на Холандия и регистрираха исторически първи гол и първа точка на европейски финали за юноши (при актуалния формат на провеждане на надпреварата).

Холандците започнаха агресивно и подложиха българската защита на напрежение, но нашите се справиха в първата половина на полувремето и впоследствие заиграха по-добре.

В 50-ата минута обаче Петко Христов сгреши при изнасянето на топката, Родни Конголо пресече паса му, преодоля го и се разписа за 1:0 за Холандия.

Само 5 минути по-късно Георги Русев засече центриране от пряк свободен удар на Георги Янев и изравни за 1:1.

До края и двата тима създадоха положения и търсеха победата, но нов гол не падна и така България завършва участието си на първенството с една точка от три мача.

Oще: ангел стойков  българия  георги русев  гол  група  исторически  национален отбор  национали  петко христов  равенство  родни конголо  точка  холандия  юношески национален отбор  юноши  юноши до 19 г.