Камбуров отново закла Левски, "сините" рухнаха на "Герена" | sportcafe.bg

Камбуров отново закла Левски, "сините" рухнаха на "Герена"

26.11.2016, 17:18 (обновена 26.11.2016, 17:38)
Мартин Камбуров

Камбуров вкара поредния си гол срещу Левски, с който нанесе на "сините" първа загуба в първенството

Локомотив Пловдив удари Левски на "Георги Аспарухов" с 2:1 и нанесе първа загуба на "сините" в първенството.

Поражението оставя Левски на 3 т. от лидера Лудогорец, който може да се откъсне на върха, ако победи в гостуването на Ботев по-късно днес. Локо Пд от своя страна се изкачи до пето място в класирането с 23 т.

Мачът започна добре за домакините, които получиха подарък от противниковия вратар Ел Харуби в 19-ата минута. Тогава той опита да боксира с една ръка центриране от корнер, но завъртя топката в собствената си врата и си отбеляза нелеп автогол за 1:0.

Скоро след това Котев сгреши при изнасянето на топката и Адениджи сам срещу Ел Харуби имаше идеален шанс да направи 2:0. Нигериецът обаче стреля слабо и вратарят спаси.

"Сините" бързо бяха наказани за пропуска. В 26-ата минута Веселин Марчев елиминира Минев с едно залъгващо движение и стреля точно в близкия ъгъл на неподготвения Йоргачевич, с което резултатът стана 1:1.

Това беше първи допуснат гол от Левски за сезона пред собствена публика.

През второто полувреме домакините създадоха няколко опасни ситуации, при които можеха отново да излязат напред в резултата. В 53-ата минута Пламен Крумов подари топката на Нар в наказателното поле на Локомотив, но силният изстрел на ганаеца уцели Ел Харуби по главата и топката отскочи встрани.

В 76-ата минута Марчев нахлу в наказателното поле на Левски и се строполи след шпагат на Александър Александров, а реферът Георги Димитров даде дузпа за Локомотив. Камбуров я превърна в гол за 2:1 и така донесе победата на своите.

Oще: български футбол  веселин марчев  вратар  георги аспарухов  герена  допуснат гол  дузпа  ел харуби  загуба  закла  камбуров  класиране  левски  мартин камбуров  първа загуба  първа лига  рухнаха  сините  ясин ел харуби