Левски победи и отива на бараж за Европа, два шедьовъра на Паулиньо

Паулиньо отново се доказа като най-качественото попълнение на Левски през сезона

Левски спечели последния си мач от плейофната шестица на Първа лига и си осигури третото място в крайното класиране.

"Сините" взеха с 2:0 гостуването на Верея в Стара Загора и отиват на бараж за участие в Лига Европа, в който техен съперник ще бъде Черно море.

Герой при успеха стана бразилецът Паулиньо с два красиви гола през второто полувреме. В 59-ата минута той се освободи с ефектен финт и с топовен шут с левия крак разстреля Наумов за 1:0. 10 минути по-късно Паулиньо покачи на 2:0 с техничен изстрел с десния крак в горния ляв ъгъл на вратата.

Иначе Левски владееше положението от самото начало, но направи редица пропуски, а Даниел Наумов спаси всичко възможно на вратата на домакините. На отсрещната врата за "сините" дебютира юношата Петър Иванов, който нямаше никаква работа.

По същото време и ЦСКА постигна победа в последния си мач за сезона и надигра Берое с 1:0 на "Българска армия".

Гостите имаха надежди да изместят Левски от третата позиция и започнаха агресивно, като през първото полувреме превъзхождаха съперника. Борислав Цонев обаче направи няколко пропуска, а Леони също не намери вратата сам срещу Черниаускас.

Второто полувреме започна с греда за Берое, в 65-ата минута обаче се стигна до дузпа за ЦСКА за нарушение на Мартин Райнов срещу Кирил Десподов.

Десподов реализира наказателния удар и донесе преднина на "червените". В края Райнов получи втори жълт картон и беше изгонен.