Левски победи и отива на бараж за Европа, два шедьовъра на Паулиньо | sportcafe.bg

Левски победи и отива на бараж за Европа, два шедьовъра на Паулиньо

20.05.2018, 21:44 (обновена 20.05.2018, 22:10)
Левски - Ботев 3:2

Паулиньо отново се доказа като най-качественото попълнение на Левски през сезона

Левски спечели последния си мач от плейофната шестица на Първа лига и си осигури третото място в крайното класиране.

"Сините" взеха с 2:0 гостуването на Верея в Стара Загора и отиват на бараж за участие в Лига Европа, в който техен съперник ще бъде Черно море.

Герой при успеха стана бразилецът Паулиньо с два красиви гола през второто полувреме. В 59-ата минута той се освободи с ефектен финт и с топовен шут с левия крак разстреля Наумов за 1:0. 10 минути по-късно Паулиньо покачи на 2:0 с техничен изстрел с десния крак в горния ляв ъгъл на вратата.

Иначе Левски владееше положението от самото начало, но направи редица пропуски, а Даниел Наумов спаси всичко възможно на вратата на домакините. На отсрещната врата за "сините" дебютира юношата Петър Иванов, който нямаше никаква работа.

По същото време и ЦСКА постигна победа в последния си мач за сезона и надигра Берое с 1:0 на "Българска армия".

Гостите имаха надежди да изместят Левски от третата позиция и започнаха агресивно, като през първото полувреме превъзхождаха съперника. Борислав Цонев обаче направи няколко пропуска, а Леони също не намери вратата сам срещу Черниаускас.

Второто полувреме започна с греда за Берое, в 65-ата минута обаче се стигна до дузпа за ЦСКА за нарушение на Мартин Райнов срещу Кирил Десподов.

Десподов реализира наказателния удар и донесе преднина на "червените". В края Райнов получи втори жълт картон и беше изгонен.

Oще: бараж  берое  борислав цонев  верея  даниел наумов  дузпа  европа  заралии  кирил десподов  левски  лига европа  мартин райнов  паулиньо  плейофна шестица  последен мач  първа лига  първа шестица  стара загора  трето място  цска  цска-софия  шедьовъра