Здравей, Европа: Левски взе битката с Берое за третото място | sportcafe.bg

Здравей, Европа: Левски взе битката с Берое за третото място

29.04.2018, 19:30 (обновена 11.05.2018, 12:17)
Дунав - Левски 2:2

Снимка: © Levski.bg

Яблонски, Жорди Гомес, Прохазка и Паулиньо се разписаха за Левски

Левски победи Берое като гост с 4:0 и спечели директната битка за третото място в Първа професионална лига.

Четири кръга преди края на първенството „сините“ имат 57 точки и водят пред старозагорци с два пункта в битката за последното място, което дава право на участие в евротурнирите.

В 21-вата минута Давид Яблонски даде аванс на „сините“ с хубав удар от границата на наказателното поле, като това е деветият гол за него от началото на сезона.

Секунди преди края на първото полувреме Жорди Гомес удвои аванса на гостите с мощен шут от около 25 метра, без да остави никакви шансове на Аргилашки.

Роман Прогазка направи резултата класически в 86-ата минута с изстрел от наказателното поле, след като бе оставен необезпокояван да си спре топката, да види къде е Аргилашки и да забие топката в близкия му ъгъл. Крайното 4:0 оформи Паулиньо минута преди края.

До края на сезона на Левски му предстоят домакинство на Ботев Пловдив, гостувания на Лудогорец и Верея, а между тях – поредното Вечно дерби с ЦСКА-София, както и финалът за Купата на България срещу Славия на 9 май.

Програмата за Берое е градско дерби с Верея на стадиона под „Аязмото“, Ботев навън, домакинство на Лудогоред и гостуване на „Българска армия“ в последния кръг.

Oще: 2017/18  бг футбол  берое  битка за третото място  давид яблонски  жорди гомес  левски  паулиньо  ппл  роман прохазка