Мъките на Лудогорец продължиха със сензационна загуба от Локо Пловдив | sportcafe.bg

Мъките на Лудогорец продължиха със сензационна загуба от Локо Пловдив

04.08.2018, 21:54 (обновена 04.08.2018, 22:51)
станислав дяков

Дяков и съотборниците му се отчетоха с още една издънка

Лудогорец потвърди слабата си форма с голяма издънка в българското първенство.

Шампионите отстъпиха с 0:1 на Локомотив Пловдив в Разград, а това е втора поредна загуба за тима на Пауло Аутуори след тази от МОЛ Види със същия резултат, довела до отпадане от Шампионската лига.

Локомотив цяла мач играеше в защита, но използва големия си шанс в края, а вратарят Мартин Луков направи мача на живота си и спаси всичко, включително и дузпа на Кешеру в началото на второто полувреме. Това е първа победа на "смърфовете" през този сезон.

Още през първото полувреме домакините отново показаха своята слабост през този сезон и заредиха пропуск след пропуск.

На два пъти гредите спасиха Локомотив след удари на Вандерсон и Лукас Саша, Мартин Луков се отчете и с важно спасяване при изстрел на Саша.

Втората част започна с пресилена дузпа за Лудогорец за игра с ръка на Томашевич. Защитникът обаче беше прибрал ръката си до тялото. От бялата точка Клаудиу Кешеру стреля силно, но в обсега на Луков, който изби.

Последваха нови спасявания на вратаря след удари на Кешеру, Вандерсон и Марселиньо.

В 87-ата минута гостите стигнаха до победния гол. Рафаел Форстър сгреши в наказателното си поле, Филип Михалевич отне топката и я прати във вратата на Ренан за 1:0.

До края Лудогорец удари още една греда чрез Шверчок, но не успя да изравни и след три кръга има скромния за стандартите си актив от 4 т.

Oще: вандерсон  вратар  греди  дузпа  загуба  издънка  клаудиу кешеру  локомотив пловдив  локо пловдив  лудогорец  лукас саша  марселиньо  мартин луков  мол види  орлите  пропуски  разград  сензационна  смърфовете  спасявания