16.12.2016, 16:25 (обновена 16.12.2016, 16:36)
криско

Снимка: © cska.bg

Криско пя преди мача.

На терена класика, от тонколоните - Криско. Така приключи календарната година за отбора на ЦСКА, който се наложи с 3:0 над русенския Дунав в двубой от 19-ия кръг на Първа футболна лига.

И трите попадения за "червените" паднаха след почивката, но през първото полувреме също имаше доста интересни моменти.

В 18-та минута Преслав Йорданов пропусна дузпа за нарушение на Тейнур Марем срещу нападателя, а десетина преди това Васил Шопов надбяга защитниците на ЦСКА и се откъсна, а Георги Китанов го фаулира на границата на наказателното поле.

Съдията Ангел Ангелов отсъди фаул и показа жълт картон на Китанов, макар че цветът на картона можеше и да е червен.

ЦСКА тръгна много силно през второто полувреме и след час игра от началото стигна до гол. Преслав Йорданов прати топката в напречната греда, а при добавката Рубен Пинто откри резултата.

Три минути преди преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко. Марио Петков получи втори жълт картон и респективно червен.

В следващата атака ЦСКА стигна до втори гол дело на Божидар Чорбаджийски с глава.

Александър Дюлгеров направи резултата класически в третата минута от добавеното време на срещата.

"Армейците" ще зимуват на трета позиция - на 8 точки зад втория Левски и на 12 зад лидера Лудогорец.

Oще: веселин великов  дунав  първа лига  цска