Без победител в емоционалното дерби между Левски и ЦСКА-София

Прохазка е в прегръдките на съотборниците си след гола за 2:2
Тиаго Родригес стана герой на мача с двата си гола от далечно разстояние, но те не стигнаха на ЦСКА да победи

Левски и ЦСКА-София завършиха 2:2 пред близо 30 000 зрители на националния стадион „Васил Левски".

Дербито от Първа лига предложи емоции, обрати и хубави моменти, а накрая закономерно завърши без победител.

Мачът започна равностойно, но при първата интересна ситуация Левски откри резултата по познатия за отбора начин.

В 8-ата минута Жорди Гомес центрира от корнер, Бодуров увисна и Давид Яблонски с глава матира Черняускас за 1:0. Така чешкият бранител отново се утвърди като водещ голмайстор за „сините" този сезон.

ЦСКА обаче стигна до светкавичен обрат с два прекрасни гола на Тиаго Родригес. В 12-ата минута Левски загуби в своята половина, при центрирането отляво Горанов изчисти лошо топката на крака на Тиаго, португалецът веднага стреля от въздуха пред наказателното поле и вкара на неподготвения Митрев за 1:1.

Само три минути по-късно Тиаго отново беше оставен да стреля отдалеч и отбеляза още веднъж, а Митрев пак не беше подготвен за удара - 2:1 за ЦСКА-София.

В следващите минути „червените" имаха превъзходство и продължиха да натискат, а Левски играеше основно в защита. Към края на полувремето „сините" поизравниха играта, но не успяха да стигнат до каквото и да е положение пред Черняускас.

През втората част Левски повиши оборотите, задържа се в половината на съперника и успя да изравни.

В 61-ата минута след продължителна атака Милош Цветкович финтира и отправи меко центриране отдясно, а Роман Прохазка беше на точното място и засече за 2:2.

Няколко минути по-късно ЦСКА също стигна до положение, но Митрев спаси удара с глава на Десподов.

Към края и двата тима заиграха по-предпазливо и не искаха да рискуват да загубят мача.

Равенството запазва разликата от три точки между двата тима в класирането. ЦСКА има 28 т. и е на второ място, Левски е трети с 25. Лидерът Лудогорец е с 30 и може да натрупа преднина, ако спечели мача си от кръга в понеделник срещу Етър.