Холандия ни свали на земята и ни отказа от всякакви надежди за Мондиал | sportcafe.bg

Холандия ни свали на земята и ни отказа от всякакви надежди за Мондиал

03.09.2017, 20:39 (обновена 03.09.2017, 23:37)
Холандия - България 3:1

Дейви Прьопер отбеляза два гола в нашата врата, а българската защита беше неподготвена за играта му

България загуби с 1:3 от Холандия в световна квалификация и на практика се прости с всякакви надежди да играе на Мондиал 2018.

Националите не успяха да повторят добрата си игра от срещата с Швеция преди три дни и заслужено отстъпиха на направилите силен мач холандци.

Селекционерът Петър Хубчев беше направил три промени в титулярния състав в сравнение с мача с Швеция, но включването на Атанас Зехиров, Александър Цветков и Георги Терзиев не беше успешно.

България започна прибрано мача и очакваше натиска на холандците.

Първата опасност пред наказателното ни поле дойде в 6-ата минута след неуспешно изчистване на Божиков, но Ариен Робен не успя да се ориентира с топката в крака и загуби. Още в следващата минута обаче комбинация между Промес и Дейли Блинд завърши с центриране по земя отляво, а Дейви Прьопер беше оставен непокрит и отблизо засече във вратата - 1:0 за домакините с първия им изстрел към вратата.

Последваха трудни минути за България с още няколко опасни холандски атаки. Но в 17-ата минута като от нищото създадохме най-чистото си положение в мача до момента. Ивелин Попов изнесе топката, тя стигна до Страхил Попов отдясно, който я качи на главата на Георги Костадинов.

Халфът отправи добър удар в далечния ъгъл, но топката срещна гредата.

До края на полувремето Холандия продължаваше да натиска и владееше почти изцяло топката, но стигна само до няколко неособено опасни изстрели. Хубчев опита промяна още в средата на полувремето като смени Александър Цветков със Симеон Славчев и ротациите в халфовата линия направиха играта на българите една идея по-раздвижена. Продължавахме обаче трудно да комбинираме в противниковата половина.

През второто полувреме мачът продължи по същия начин и вторият гол на Холандия дойде логично.

В 67-ата минута българската защита отново не беше подготвена, остави Блинд да пробие на левия фланг и да центрира, а Ариен Робен засече точно за гол, много подобен на първия - 2:0 за Холандия.

Точно когато не се виждаше как България ще се върне в мача, националите вкараха неочаквано попадение.

В 70-ата минута Ивелин Попов центрира от пряк свободен удар, а Георги Костадинов съвсем леко закачи топката - достатъчно за да отбележи в трети пореден мач на националите.

При 1:2 обаче българите нямаха сили да направят нещо повече и скоро отново се огънаха пред холандските атаки. В 80-ата минута поредна атака отляво доведе до центриране на Куинси Промес, а Прьопер беше абсолютно сам в наказателното поле и с глава вкара втория си гол в мача.

В другия мач от нашата група Швеция отнесе Беларус с 4:0. Така България е на четвърто място в групата с 12 т., Холандия мина пред нас с 13. Лидерът Франция се издъни 0:0 при домакинството на Люксембург, но все пак излезе еднолично на върха със 17 т., докато Швеция има една по-малко.

Последните два мача на България в тези квалификации са домакинство на Франция на 7 октомври и гостуване на Люксембург три дни по-късно.

Oще: ариен робен  българия  георги остадинов  група  дейви прьопер  загуба  ивелин попов  квалификация  класиране  куинси промес  мондиал 2018  надежди  национален отбор  национали  петър хубчев  свали на земята  световно първенство  смяна  състав  холандия