С човек по-малко Левски взе лют мач във Варна | sportcafe.bg

С човек по-малко Левски взе лют мач във Варна

07.03.2018, 19:06 (обновена 07.03.2018, 19:29)
левски

Яблонски отново беше в прегръдките на съотборниците си, след като вкара третия гол за "сините". Няколко минути по-рано Левски беше останал с човек по-малко

Левски победи Черно море като гост с 3:2 във вълнуващ мач от Първа лига.

Почти цяло второ полувреме "сините" играха с човек по-малко заради червен картон на Антонио Вутов, но измъкнаха трите точки от непримиримия отбор на Илиан Илиев.

Делио Роси беше заложил на експериментален състав, донякъде предизвикан и от контузии и наказания. Дебют за Левски записаха левият бек Алфонсо Фигейредо и синът на великия Ривалдо - Ривалдиньо.

"Сините" започнаха добре и през първото полувреме показаха повече острота в предни позиции. В 16-ата минута гостите трябваше да получат дузпа за протягане и игра с ръка на Даниел Димов в наказателното му поле, но заелият отлична позиция Станислав Тодоров не реагира.

В 21-ата минута Левски откри резултата след брилянтна самостоятелна изява на Антонио Вутов. Той проби през центъра, премина двама и с хубав удар с левия крак откри резултата - 1:0 за Левски.

Почти веднага домакините стигнаха до изравняване. Дълго подаване на Хасани беше овладяно от Мариян Огнянов, който центрира по земя и Радослав Василев засече от близка дистанция. Кръстев спаси удара, но топката отново се удари във Василев и влезе във вратата за 1:1.

Реферът Станислав Тодоров направи още една грешка преди почивката, спестявайки задължителен втори жълт картон на Огнянов за умишлена игра с ръка в центъра. Самият Огнянов можеше да вкара в 30-ата минута, но Кръстев спаси. В тези минути грешеше и страничният съдия, който вдигна несъществуващи засади на Черно море.

В 38-ата минута Вутов даде прекрасна асистенция на Паулиньо зад защитата на "моряците", бразилецът овладя много добре и вкара първия си гол със синята фланелка - 2:1 за Левски.

Втората част започна по доста изненадващ начин. В 53-ата минута Антонио Вутов си изпусна нервите и изрита Хасани при спряла игра, а Станислав Тодоров не се поколеба и му извади директен червен картон.

Така Левски остана с човек по-малко, а в 63-ата минута Черно море имаше златен шанс да изравни. Георги Илиев стреля със страхотна странична ножица от точката на дузпата, но Николай Кръстев също показа класа и спаси вратата си.

Веднага след това Левски вкара трети гол. Жорди Гомес центрира от фаул, а Давид Яблонски направи коронното си изпълнение и с глава завърши във вратата на Макенджиев за 3:1.

Пет минути по-късно Георги Илиев се спречка с Фигейредо и опря глава с тази на португалеца. Той можеше да бъде изгонен, но съдията го пожали само с жълт картон.

В 75-ата минута Черно Море се върна в мача след втори гол на Радослав Василев. Той засече с глава центриране на Дани Кики и направи 2:3, с което върна интригата.

До края обаче натискът на домакините не даде резултат и Левски взе победата, с която се доближи на 5 т. от втория в класирането ЦСКА-София.

"Армейците" играят своя мач от кръга утре срещу Етър.

Oще: алфонсо фигейредо  антонио вутов  български футбол  варна  георги илиев  давид яблонски  делио роси  дерби  жорди гомес  засади  илиан илиев  левски  лют мач  мариян огнянов  николай кръстев  паулиньо  първа лига  радослав василев  ривалдиньо  станислав тодоров  страничен съдия  съдийство  съдия  тича  червен картон  черно море  човек по-малко