Левски надигна глава с 2:0 над "бистришките тигри"

"Сините" си решиха мача с гола на Буш в началото на второто полувреме

Левски победи с 2:0 Витоша Бистрица в първия си домакински мач за сезона в българското първенство.

Мачът беше задължителен за взимане от "сините" заради огромното напрежение върху отбора и треньора Николай Митов след отпадането от евротурнирите и разочароващото 0:0 с Локо Пловдив в миналия кръг.

Макар че Левски вкара още в началото, отново не впечатли с нищо в мача и Митов беше изпратен с викове "Оставка" след последния съдийски сигнал.

Антонио Вутов откри резултата още във 2-ата минута, възползвайки се от свалена с глава топка от Васил Панайотов. Публиката на "Герена" се надяваше на разгром, но Четин Садула направи пропуск за Витоша още в следващата атака, а "сините" започнаха да редят пропуски.

Вутов изпусна няколко изгодни положения, при едно от които беше изведен на празна врата от Прохазка, но топката отскочи от крака му в посока тъчлинията.

Сержиу Буш също имаше шанс да отбележи през първата част, но Василев спаси удара му. Буш все пак се разписа и реши мача в 56-ата минута, когато засече с глава центриране на Прохазка отдясно, топката се отби във Върбанов и подведе вратаря Василев за 2:0.

В последните двайсетина минути дебют за Левски направи бившият играч на Манчестър Юнайтед Габриел Обертан, а домакините се отчетоха с още няколко пропуска.

Все пак Левски събра 4 т. от два изиграни мача, а и все още не е изиграл двубоя си от първия кръг срещу Лудогорец.