Победно начало за Делио Роси начело на Левски

Победно начало за Делио Роси начело на Левски Снимка: Levski.bg

Делио Роси стартира треньорската си кариера в Левски с победа с 2:0 над Дунав.

Давид Яблонски и Серджиу Буш вкараха головете за „сините”. Домакините можеха да отбележат и поне още толкова, но вратарят на Дунав – Станислав Антонов – на няколко пъти спаси техни удари, а в края развали доброто впечатление, тъй като бе главен виновник за гола на Буш.

След не особено интересни 45 минути „сините” поведоха, след като Яблонски засече центриране на Прохазка от фаул и с техничен удар от въздуха откри резултата.

Последваха още силни минути за Левски, в които домакините можеха да отбележат още, но, начело с Габриел Обертан, се надпреварваха кой да пропусне повече.

В последната минута от редовното време Антонов направи нелепа грешка след удар на Жорди Гомес и подари топката на резервата Буш, който от няколко метра оформи крайното 2:0.

Победата изравни Левски със старозагорските Верея и Ботев с по седем точки. Лудогорец и ЦСКА-София имат по 10, а лидер е Черно море с 11. Дунав пък е седми с пет.

В следващия кръг Левски гостува на Пирин, а русенци приемат шампиона Лудогорец.