Дунав Русе прекъсна серията на Лудогорец

Дунав Русе нанесе втора загуба на шампиона Лудогорец в първенството, след като го победи с 1:0 като гост в среща от 27-ия кръг. Единственото попадение вкара Самир Аясс в последната минута на първото полувреме след грешка на централните защитници на шампионите.

Въпреки поражението, Лудогорец има 67 точки на върха, с 13 пред 2-ия Левски. Русенци се придвижват на 5-о място с 41, на 2 от 4-ия Черно море (Варна).

С този мач бе сложен и край на серията от 24 поредни мача без загуба в първа лига, която стартира през август. Поражението е първо като домакин от месец май 2016-а година.

Лудогорец логично започна мача по-активно и в 15-ата минута Сисиньо пропусна много добра възможност, а само след още 5 минути с гола се размина и Вандерсон. В 27-ата минута Сисиньо центрира от фланга, а ударът на Кешерю се отби в гредата до вратаря Станислав Антонов.

В последната минута на първата част гостите стигнаха до гол чрез Самир Аясс. Христофор Хубчев центрира от ляво, а нисичкият Аясс се промъкна между Пластун и Моци и от няколко метра непокрит с глава прониза Ренан.

Началото на второто полувреме не даде така очаквания домакински натиск, като русенци също търсеха своите възможности за контри и се бранеха много организирано. В 58-ата минута Вандерсон пропусна нова добра възможност, след като Кешерю му свали топката с глава. Бразилецът обаче стреля доста неумело.

В 70-ата минута варненският съдия Драгомир Драганов пожали Кампаняро, който влезе остро с бутоните в глезена на играч на Дунав, но за това си брутално действие получи само жълт картон.

Въпреки трудното създаване на положения, домакините продължиха да контролират събитията, натискът не спираше, но 15 минути преди края корнерите пред вратата на Антонов бяха 11. В 77-ата минута Хубчев се намеси решително и брокира удара на Лукоки, който навлизаше в наказателното поле на скорост след пас на Марселиньо.

До края на мача мелетата и центриранията пред Антонов не стихнаха, но защитата на Дунав показа отлична координация и синхрон, за да не позволи опасни удари.