Ето как се биела Швеция! 4 извода от голямата победа на националите | sportcafe.bg

Ето как се биела Швеция! 4 извода от голямата победа на националите

Милен Стаменов
01.09.2017, 02:13 (обновена 03.09.2017, 13:34)

1 от 5 снимки Назад Напред

България - Швеция 3:2

Снимка: © БФС

Ивайло Чочев празнува отбелязването на победния гол снощи. Ето четири извода от историческия успех на "лъвовете"...

Най-сетне намерихме цаката на шведите след 50 години ходене по мъките.

Снощи българските национали надвиха кошмарния съперник с 3:2 и постигнаха знаменита победа в световната квалификация на националния стадион „Васил Левски". Относно значимостта на това постижение е достатъчно да кажем, че в миналите си седем мача срещу скандинавците имахме седем загуби с голова разлика 0:20.

От шведите страдаше и великото българско поколение на четвъртите в света, и поколенията след него, разгромяваха ни в квалификации, на световни и европейски първенства.

И точно сегашните български играчи, от настоящият отбор, който сме свикнали да бъде отписван и пренебрегван, успяха първо да повалят голяма сила в официален мач (2:0 над Холандия), а сега и да сложат край на шведския кошмар.

На всичкото отгоре вкарахме два пъти на шведите с глава, за да е още по-голямо унижението им.

Станислав Манолев откри още в 12-ата минута, после Пламен Илиев спаси дузпа, за да дойде все пак изравнителният гол на гостите малко по-късно. Георги Костадинов отново с глава направи 2:1 за България в 33-тата минута, разписвайки се във втори пореден мач на националния отбор.

Шведите отново успяха да изравнят, и то в самия край на полувремето, но вместо през втората част да сломят съпротивата на „лъвовете", българският отбор се вдигна и в 79-ата минута Ивайло Чочев започна и завърши брилянтна контраатака за 3:2.

Как успяхме да сложим край на половинвековното проклятие и докъде стигат мечтите ни в тази квалификационна група и след нея?

Вижте в галерията четири извода от историческата победа на „лъвовете" снощи.

Oще: беларус  българия  вратар  георги костадинов  герои  голяма победа  група  дузпа  дух  защита  ивайло чочев  ивелин попов  изводи  квалификации  квалификационна група  класиране  колектив  кошмар  лъвовете  мондиал 2018  национален отбор  национали  непримирим  петър хубчев  пламен илиев  поколение  постижение  програма  проклятие  прокоба  световно първенство  селекционер  слабости  сметки  станислав манолев  тактика  тенденция  треньор  ходене по мъките  холандия  шансове  шведи  швеция