Лудогорец взе осма поредна шампионска титла на България | sportcafe.bg

Лудогорец взе осма поредна шампионска титла на България

24.05.2019, 19:35 (обновена 24.05.2019, 22:02)
Лудогорец

Снимка: © LAP.bg

Доминацията на Лудогорец в първенството продължава - "орлите" не допуснаха изненади в последния кръг

Лудогорец е шампион на България за осми пореден път.

Разградчани победиха с 4:1 Черно море у дома в последния плейофен кръг и по този начин си гарантираха трофея. Хеттрик за успеха срещу отслабения отбор на "моряците" записа Якуб Шверчок, а първият гол в срещата беше дело на Димо Бакалов.

По същото време ЦСКА победи с 1:0 Ботев Пловдив на "Българска армия" и завърши само на точка зад шампиона в крайното класиране.

В Разград Черно море излезе с експериментален състав, в който липсваха някои основни футболисти, включително най-опитният Георги Илиев, двамата вратари Георги Китанов и Иван Дюлгеров, и защитниците Пламен Димов и Виктор Генев.

Според информации в пресата, те са били тествани на детектор на лъжата заради други срещи от първата шестица и не са издържали проверката.

Лудогорец започна малко нервно мача, но откри резултата още в 10-ата минута с куриозно попадение. Младият вратар на Черно море Иван Дичевски боксира лошо едно центриране, Светослав Дяков прати балонна топка към вратата, а там Димо Бакалов спечели въздушния двубой и добута във вратата за 1:0.

В 24-ата минута обаче Жоржиньо изравни за гостите, след като беше оставен напълно сам в пеналта и засече центриране отдясно.

Точно 10 минути по-късно "моряците" отново направиха елементарна грешка и подариха още един гол на Лудогорец.

Патрик Андраде изби нескопосано една центрирана топка в наказателното поле, тя попадна в Якуб Шверчок, който отблизо довкара за 2:1.

Малко по-късно Мирослав Енчев беше близо до изравняване, но Пламен Илиев направи страхотно спасяване на голлинията си.

В 57-ата минута Лудогорец реши всичко с трети гол. След центриране от корнер Козмин Моци отклони с глава, а Шверчок също с глава покачи на 3:1.

В 71-ата минута Шверчок оформи хеттрика си след отличен пробив на Доминик Янков и празненствата в Разград можеха да започнат.

На "Българска армия" ЦСКА спечели с късен гол, като преди това вратарят Даниел Кайзер запазваше нулевото равенство с героични спасявания.

През първата част имаше някои нелоши положения, а "червените" водеха играта, но не успяха да поведат. И след почивката нападенията на ЦСКА оставаха без резултат, а случващото се в Разград обезсмисли крайния изход от тази среща.

Десетина минути преди края домакините направиха три поредни пропуска, започнали с греда на Пинто, а после Даниел Кайзер направи феноменално спасяване. Секунди по-късно вратарят се отчете с нова намеса.

Кайзер спаси и още един удар на Пинто към края. В 90-ата минута обаче, след поредното центриране от корнер, Жоржиньо донесе победата на "армейците".

Oще: армейците  ботев  ботев пловдив  българска армия  български футбол  вратар  греда  даниел кайзер  детектор на лъжата  димо бакалов  доминация  жоржиньо  иван дичевски  илиан илиев  лудогорец  моряците  орлите  осма поредна титла  отслабен  пламен илиев  разград  рубен пинто  спасявания  състав  титла  хеттрик  цска  цска-софия  червените  черно море  шампион  якуб шверчок