Левски се спъна срещу Черно море при посрещането на новия треньор

Станислав Костов вкара изравнителния гол за "сините" при тънко положение за засада. При втория гол на Левски гостите претендираха за нарушение в атака, но такова нямаше Снимка: Levski.bg

Левски не успя да победи Черно море на "Георги Аспарухов" в последния мач от втория кръг на Първа лига и стигна само до 2:2.

Домакините имаха игрово предимство през цялото време, но и двата тима можеха да спечелят драматичния двубой.

Два часа преди началото Левски най-сетне обяви официално новия си старши треньор: словенеца Славиша Стоянович, който подписа двугодишен договор и изгледа мача от трибуните, а днес "сините" отново бяха водени от Тодор Симов.

Левски започна срещата с няколко обещаващи атаки и от самото начало владееше инициативата.

В 19-ата минута Габриел Обертан стреля отдалеч и тества Благой Макенджиев, но вратарят спаси. В следващата атака Черно море контраатакува опасно и спечели корнер. След неговото изпълнение Георги Илиев беше оставен напълно сам на далечната греда и с ефектен ножичен удар откри резултата - 1:0 за варненци.

До почивката Левски не успя да отговори на удара, но стартира силно второто полувреме и още в 46-ата минута Обертан уцели гредата с левия крак от чиста позиция.

В 59-ата минута домакините най-сетне стигнаха до изравнителен гол. Жорди Гомес изведе Станислав Костов при съмнително положение за засада, а сам срещу вратаря Костов не сгреши и направи 1:1.

В следващите минути Макенджиев на няколко пъти трябваше да се намесва, а за Черно море неточен шут отправи Н'Донгала. Левски търсеше победен гол, но не стигаше до особено чисти положения.

В края двата тима светкавично си размениха по още един гол. В 88-ата минута Черно море отново поведе след центриране на Кононго отляво и попадение на Георги Божилов с глава.

Веднага след изпълнението на центъра Левски изравни след грешка на Кононго, който не се разбра с Макенджиев, а топката стигна до Давиде Мариани в наказателното и той веднага стреля - 2:2.

Минута преди края на добавеното време Илия Димитров пропусна да стане герой за Левски във втори пореден мач, тъй като ударът му с глава след корнер не намери целта. Така срещата приключи и двата отбора събраха по 4 т. след два изминали кръга от Първа лига.