Лудогорец разби ЦСКА, съдия пак помилва Моци

Роман Безяк стреля към вратата на ЦСКА при победата на Лудогорец. Снимка: Sportal.bg
Роман Безяк стреля към вратата на ЦСКА при победата на Лудогорец.

Лудогорец капарира титлата срещу ЦСКА  и спечели с 4:0 домакинството си в Разград.

След този мач шансовете на „армейците" за титлата са вече теоретични, а шампионите имат аванс от 6 точки на върха на класирането. Реално - 7, защото и прекият баланс е в полза на Лудогорец с 2 победи и реми.

Остават 8 кръга и не е ясно къде лидерът ще загуби три пъти, а и как този слаб тим на "червените" ще е безгрешен, за да навакса.

Гостуването в Разград беше дебют на новия треньор на ЦСКА Галин Иванов. Но продължава печалната пролет без вкаран гол от армейците, които допуснаха от 3 т. аванс да изостават сега с 6. ЦСКА изпусна шансовете си за титлата за около 40 дни, след подновяването на сезона.

Скандален момент беляза дербито, докато то още бе напълно равностойно.

В 23-ата минута Козмин Моци от Лудогорец не бе изгонен за убийствен ритник в тялото на Стефан Николич от гостите. Нарушението бе умишлено и без никакви съмнения бе за червен картон. При резултат 0:0, това можеше да доведе до съвсем различно развитие на срещата.

Но както става традиция у нас, наказанията на Моци са деликатна тема. Реферът дори не отсъди нарушение, което вече бе направо комично.

Преди няколко седмици в мач срещу Литекс за купата Моци все пак бе изгонен, но тогава пък БФС не събра смелост да го накаже за повече от един мач, въпреки че размаха средни пръсти, видяни от всички.

Преди почивката домакините вкараха само един гол чрез Александър Барт, но през второто полувреме паднаха още три попадения, дело на Марселиньо, Върджил Мисиджан и влезлия като резерва Жуниор Кишада. Барт беше точен в 37-ата минута, Марселиньо - в 64-ата, Мисиджан - в 80-ата, веднага след най-сериозния пропуск за ЦСКА, дело на Луис Соарес, а в добавеното време след 90-ата минута вкара и Кишада.

Куриозно, в отзивите след мача по телевизията, излъчваща двубоя, на главните действащи лица не бе зададен нито един въпрос за скандалното отсъждане на Йорданов. Незнайно как този рефер минава за №1 в ранглистата у нас.

Логично, домакините бяха доволни от разгромната победа. Тя бе и напълно заслужена, особено през второто полувреме, след като първата част бе сравнително равностойна.

Но продължава да се наслагва впечатлението, че освен отлични качества, играчите на Лудогорец получават и необходимия комфорт в решителни моменти от реферите.

Разград е близо до четвърта поредна титла, което не е постигано в родния футбол от началото на 80-те години, когато го е правил ЦСКА.