Верея поднесе изненадата и удари Лудогорец

Страхотна победа за Верея

Верея поднесе голямата изненада на 18-ия кръг, побеждавайки Лудогорец на своя "Трейс Арена" с 2:1. Старозагорци нанесоха второ поражение на шампионите от началото на сезона и по този начин завързаха интригата в Първа професионална лига.

Двубоят започна изключително динамично с положения и пред двете врати. Още в третата минута Клаудиу Кешеру удари гредата, а малко по-късно Натанаел пропусна от чиста позиция да открие резултата.

За сметка на това, в 12-ата минута Верея поведе. Исмаил Иса вкара за 1:0, мушкайки топката между краката на Хорхе Броун след центриране на Здравко Илиев.

Секунди по-рано Феннуш пропусна идеална възможност да изведе домакините напред, но излязъл сам срещу Броун, стреля право в него.

В средата на първата част Лудогорец се върна в мача. Козмин Моци изравни резултата с прекрасен удар от воле извън наказателното поле.

Малко след подновяването на играта гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Кешеру, но сигнал за 11-метров наказателен удар не последва.

Изненадата стана факт седем минути преди края на редовното време, когато Селим Керкар се възползва от разбъркване в наказателното поле и направи резултата 2:1.

До края на двубоя гостите не успяха да отвърнат и допуснаха второто си поражение от началото на сезона в ППЛ.

Така Лудогорец остава начело с 42 точки и има четири аванс пред втория ЦСКА, но ако "армейците" победят Септември, разликата ще се стопи на само една. Верея пък се изкачи на петата позиция с 29 т.