Автогол и пресилен червен картон закопаха ЦСКА срещу Левски

Левски спечели второ поредно дерби срещу ЦСКА благодарение на автогол Снимка: LAP.bg
Левски спечели второ поредно дерби срещу ЦСКА благодарение на автогол
Стивън Перейра си отбелязва автогола в края на първото полувреме. Така Левски водеше след първата част без да е отправил точен удар Снимка: LAP.bg

Левски победи ЦСКА с 1:0 на националния стадион "Васил Левски" в дербито на кръга от Първа Лига.

Двата тима изнесоха скучен мач и не сътвориха почти нищо запомнящо се. Решаващ се оказа автоголът на Стивън Перейра в края на първото полувреме, както и ситуацията минута по-рано, когато съдията пресилено изгони Едвин Джеси и остави "армейците" с 10 души.

Така за втори пореден път Левски победи ЦСКА с този резултат благодарение на автогол. През есента автор на попадението стана вратаря Черниаускас след изстрел на Габриел Обертан.

Двата тима опитаха по няколко атаки в началото, но чисти положения липсваха. Нападението на ЦСКА започна по-остро и в 8-ата минута Едвин Джеси затрудни Николай Михайлов директно от ъглов удар, но вратарят на Левски се справи. После Али Соу на два пъти отправи неточни изстрели.

Постепенно играта се накъса и мачът стана доста скучен до 43-ата минута, когато на сцената излезе главният съдия Владимир Вълков.

При единоборство между Иван Горанов и Едвин Джеси капитанът на Левски задържа съперника си, който от своя страна посегна и го изблъска с лявата си ръка. Реферът доста пресили нещата и показа директен червен картон на Джеси - така ЦСКА доигра с 10 души.

Само минута по-късно Паулиньо центрира отляво и Стивън Перейра разстреля собствения си вратар Черниаускас, вкарвайки си безумен автогол - 1:0 за Левски.

Малко преди тези бурни събития Любослав Пенев трябваше да извърши и принудителна смяна заради контузия на Евандро. Така ЦСКА беше в крайно затруднено положение в началото на втората част.

Още в 47-ата минута Левски можеше да реши всичко след грешка на Николай Бодуров, след която Черниаускас спаси удар на Мариани отблизо, а добавката на Станислав Костов беше изчистена от Чорбаджийски от голлинията.

Оттам нататък Левски не успяваше да направи нещо кой знае какво в предни позиции, макар че владееше топката. За "армейците" беше още по-трудно да направят нещо смислено в атака с човек по-малко.

Пет минути преди края Любослав Пенев трябваше да прави още една принудителна смяна, защото Николай Бодуров се контузи при шпагат.

В 93-ата минута дойде най-доброто положение за ЦСКА да изравни - Жоржиньо проби по фланга и стреля от малък ъгъл, но Михайлов отрази силния шут.

С успеха си днес Левски се изравни по точки с ЦСКА, но измести съперника си от второто място заради директните двубои, в които има вече две победи.