Левски мина безпроблемно и през Верея

Отборът на Люпко Петрович записа втори пореден разгромен успех след 4:0 срещу Славия миналата седмица

Левски разгроми с 4:0 Верея като домакин.

Това е трета поредна победа за Левски в Първа лига и втори пореден успех с 4:0 след този срещу Славия миналата седмица. Франсис Нар, Божидар Краев и Аниете бяха голмайсторите за "сините" днес, а Илиас Хасани си вкара автогол.

Дебют за Левски в срещата записа Алекс Боримиров, синът на Даниел Боримиров, който се появи като резерва в 86-ата минута.

Левски откри в 7-ата минута с точен удар на Фансис Нар, който пое топката с гръб към вратата и малко пред наказателното поле стреля точно за 1:0.

2:0 направи Краев след комбинация между Адениджи и Нар, която го изведе сам срещу вратаря около точката на дузпата. Вторият гол успокои твърде много домакините и те свалиха темпото, с което си навлякоха гнева на треньора Люпко Петрович.

В 72-ата минута удар с глава на централния защитник Александър Александров беше избит от голлинията при центриране от ъглов удар, но 6 минути по-късно Левски все пак вкара след корнер. Тогава Адениджи стреля с глава, топката се удари в гредата, но рикошира в краката на Илиас Хасани и влезе във вратата.

Последния гол вкара Аниете в 83-ата минута, след като получи от Адениджи, проби и отправи лек удар покрай вратаря за 4:0.

Левски вече има 11 точки и е на второ място в класирането, докато отборът на Верея, който победи ЦСКА-София по-рано в първенството, е на шесто място в Първа лига със 7 т.