21.09.2017, 18:25 (обновена 21.09.2017, 18:34)
Славия - Лудогорец 0:4

Снимка: © ludogorets.com

Страхотна драма в Панаюрище

Лудогорец трябваше да играе продължения, за да се справи с Оборище (Панагюрище) на 1/16-финалите за Купата на България.

Разградчани все пак стигнаха до победа с 3:2 след продължения (1:1 в редовното време) и продължават напред в турнира.

И двата тима доиграха срещата с по 10 човека, след като в края на редовното време капитанът и автор на първото попадение за домакините Георги Нетов получи контузия. Оборище бе извършил всичките си смени и така остана с 10 души.

Лудогорец поведе в 38-ата минута, когато Жуниор Кешада бе оставен да стреля обезпокояван и с точен удар с левия крак откри резултата.

През втората част домакините започнаха да играят по-добре и дори стигнаха до изравняване. В 77-ата минута капитанът на Оборище Георги Нетов и прати топката в мрежата зад Брун за 1:1.

При този резултат завърши редовното време и последваха продължения.

Две минути след началото на първото Лудогорец също остана с 10 души, след като Яцек Горалски получи втори жълт картон за симулация. Пет по-късно тимът на Димитър Димитров все пак стигна до заветния втори гол, дело на резервата Клаудио Кешеру. Отново Кешеру направи 3:1 с попадение в 114-ата минута.

Минута и половина преди края на продълженията Мартин Василев направи резултата 2:3, но домакините нямаха сили да стигнат поне до изравняване и до дузпи.

Oще: георги нетов  жуниор кишада  клаудиу кешеру  контузия  купа  купа на българия  лудогорец  мартин василев  оборище  продължения  червен картон