ЦСКА с победа в първия мач на Йорданеску

Феновете на ЦСКА видяха победа в първия мач на румънския треньор.

Едуард Йорданеску започна с победа в първия си двубой начело на ЦСКА. "Червените" се справиха с 2:0 с Локомотив ГО в среща от петия кръг на първенството.

Лошата новина за домакините бе контузията на голмайстора Диого Виана, който бе заменен принудително още преди да са изтекли и 10 минути от двубоя.

"Армейците" поеха инициативата от първите минути, но Нунеш и Галчев не успяха да преодолеят вратаря на "железничарите" Банков.

Надмощието на ЦСКА продължи и след почивката, а първото попадение падна в 66-та минута, когато Стойчо Атанасов изведе Густаво Кулма и колумбиецът вкара с мощен шут под гредата.

В 81-та минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Димо Атанасов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Самир Аясс.

Въпреки числено намаления състав гостите имаха добро положение за изравнителен гол в 84-та минута, когато резервата Георги Каранейчев овладя добре топката и стреля от 15-тина метра, но над вратата.

В последните секунди "червените" пропуснаха да вкарат втори гол, след като Кирил Десподов се откъсна сам срещу вратата на Локомотив, но Николай Банков се прояви с поредното си добро спасяване.

Последва обаче корнер, след който Божидар Чорбаджийски бе изпуснат в наказателното поле и отблизо фиксира крайния резултат.