Силен Левски отпадна драматично от Марибор

21.07.2016, 21:41 (обновена 21.07.2016, 22:21)

1 от 3 снимки Назад Напред

левски марибор

Сините футболисти бяха съкрушени след равния резултат, който ги изхвърли от евротурнирите

Левски завърши наравно 1:1 в домакинския си мач срещу словенския Марибор и заради допуснатия гол на чужд терен отпадна от Лига Европа във втория предварителен кръг. Двата тима завършиха 0:0 в първия мач преди седмица.

Във вълнуващия и драматичен реванш пред препълнения стадион „Георги Аспарухов" имаше много заряд и интересни положения, напомнили за големите европейски битки на Левски от миналото. „Сините" изненадаха с разнообразна игра в атака, острота по фланговете и голяма взаимопомощ в дефанзивен план.

Първото положение се откри пред централния нападател Венцислав Христов, който бе близо до гол в 15-ата минута след удар със странична ножица, но топката мина над вратата.

В 22-ата минута Франсис Нар се измъкна по десния фланг след грешка на Ходжич, успя да укроти топката в наказателното и с удар в далечния ъгъл на Ясмин Ханданович откри резултата за радост на 15-те хиляди на стадиона.

Така вероятността за продължения отпадна, а Марибор задължително трябваше да търси изравняване. Голът отвори мача и Левски продължи да атакува опасно, докато Марибор също започна да действа доста по-остро. Венци Христов имаше шанс да направи 2:0, но с левия крак стреля право в Ханданович, впоследствие пропуск направи и Аниете.

Синята защита обаче също изнемогваше и в 29-ата минута се стигна до кризисно положение. Първо Йоргачевич спаси от упор удар с глава, после страховитият шут при добавката разтресе гредата, а накрая Александър Александров влезе с бутоните в корема на Миливое Новакович и реферът Михаел Тикгаард отсъди дузпа за Марибор.

От бялата точка Таварес стреля силно, но близо до центъра на вратата и Йоргачевич отрази удара му. Това даде още по-голям импулс в играта на Левски и домакините създадоха още няколко добри положения до почивката, макар че и Йоргачевич отново трябваше да се намесва при далечен удар на Каба.

Левски започна уверено и второто полувреме, без да се прибира в отбрана и да опитва да затвори мача. Напротив, „сините" натиснаха и малко след почивката стигнаха до ново чисто положение, в което Прохазка се измъкна срещу Ханданович, вратарят успя да му избие топката, а при добавката Георги Костадинов уцели гредата от малък ъгъл.

Минути по-късно шут на Венцислав Христов срещна ръката на защитник на Марибор в наказателното поле, но съдията не се реши да отсъди дузпа. В 59-ата минута опасен изстрел на Нар, този път преминал отдясно, мина покрай вратата.

В 69-ата минута Марибор изравни при първото си сериозно положение за второто полувреме. Центриране отляво беше засечено с глава от Новакович, Боян Йоргачевич отново успя да спаси, но оставеният напълно сам Таварес беше точен при добавката.

Изравнителният гол промени мача и настройката за игра на Левски, но „сините" нямаха друг избор, освен да атакуват. В 74-ата минута Христов засече с глава дълго центриране при лошо излизане на Ханданович, но не успя да уцели вратата.

През последните пет минути като смяна влезе и перуанското попълнение на Левски Хеан Деса. Веднага след това той се отчете с добър далечен удар, който Ханданович спаси. В 89-ата минута двама защитници свалиха Франсис Нар в наказателното поле, но реферът отново не се реши да отсъди дузпа за Левски.

Така въпреки оставените добри впечатления и в двата мача, „сините" отпаднаха от евротурнирите още от първия си съперник.

Oще: венцислав христов  веселин минев  георги аспарухов  герена  гол на чужд терен  драма  драматичен  евротурнири  левски  левски марибор  люпко петрович  марибор  реванш  силен  сините  съперник  франсис нар