ЦСКА е на полуфинал след ново голямо дерби с дузпа, картони и продължения

ЦСКА победи Лудогорец с 2:1 на 1/4-финалите за Купата на България на своя „Българска армия“. Двата отбора не излъчиха победител в редовното време, което завърши 1:1, а в гетой за „армейците“ се превърна Кирил Десподов, който донесе победата с гол в 96-ата минута.

Гостите доиграха мача в намален състав, след като Натанаел бе изгонен с директен червен картон в 108-ата минута за удар без топка срещу Десподов.

Николай Бодуров изведе „червените“ напред в резултата още в деветата минута с изключителен шут от над 25 метра.

В средата на първата част домакините имаха шанс да удвоят аванса си, но удар на Лое с глава бе отразен от Броун. Секунди по-късно пък, излязъл сам срещу вратаря, Кирил Десподов не успя да намери очертанията на вратата.

Резултатът бе изравнен от Козмин Моци в 34-тата минута, когато бранителят на Лудогорец превърна отсъдената дузпа от съдията Георги Кабаков в гол.

Въпреки че не видяхме голове през втората част, полувремето далеч не бе безинтересно. Двата отбора продължиха да търсят победата, но по една или друга причина не успяха.

Пет минути след подновяването на играта футболистите на Лудогорец поискаха директен червен картон за Александър Барт, който събори Върджил Мисиджан на границата на наказателното поле и въпреки че бе последен в отбраната и нападателят на Лудогорец излизаше сам срещу Чернялскас, получи само жълт от Кабаков.

Лудогорец продължи да разчита на дълги подавания към бързите си футболисти в атака и в 59-ата този план за малко да проработи. Един дълъг пас бе догонен от Джоди Лукоки, Чернялскас излезе извън наказателното си поле, Лукоки го прехвърли, но ударът му срещна напречната греда.

Силните минути на Лудогорец продължиха и между 71-вата и 72-рата минута първо Марселиньо не успя да преодолее Чернялскас отблизо, след което гол на Лукоки бе отменен след спорна засада.

В края „армейците“ изравниха играта и 10 минути преди края на редовното време опасна атака за малко не завърши с гол. Меркадо проби отляво и центрира, Броун не реагира добре, след което Каранга от един метър имаше възможност да отбележи, но само добрата реакция на Натанаел му попречи.

Така се стигна до продълженията.

Още в началото на продълженията ЦСКА излезе напред. Бърза атака през центъра, Каранга пусна извеждащ пас за Десподов фронтално срещу вратата и младият футболист с елегантен удар преодоля Броун за 2:1.

В 108-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като Натанаел бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Кирил Десподов. Бранителят на „орлите“ изпусна нервите си при една ситуация до флагчето в половината на гостите и удари с ръка Десподов в гърдите, за което правилно бе изгонен от Кабаков.

Останали с човек повече на терена, домакините потърсиха и трети гол. Четири минути преди края на продълженията Каранга имаше шанс да направи резултата 3:1, но негов удар бе спасен от Броун.

Впоследствие ЦСКА пропусна още един шанс, но все пак запази преднината си и се класира за 1/2-финалите на Купата на България.