ЦСКА няма спиране, девета поредна победа

Каранга вкара задължителния си гол, след като преди това друго попадение му беше отменено заради засада, а през първата част не беше свирена чиста дузпа срещу него

ЦСКА-София победи Дунав с 3:0 на "Армията" и записа осма поредна победа в първенството (общо девета във всички турнири).

"Червените" стигнаха до успеха след почивката, улеснени и от вратарските грешки на Александър Конов, който допреди няколко месеца беше резервен вратар на ЦСКА, а сега пази на Дунав. Той влезе на терена през второто полувреме заради контузия на титуляря Антонов и това се оказа фатално за гостуващия отбор.

През първото полувреме русенци успяваха да удържат повечето атаки на ЦСКА, а веднъж и гредата ги спаси след удар на Меркадо. Гостите създадоха и две добри ситуации за гол, но първо Васил Шопов не уцели вратата сам срещу Черниаускас, а после стражът на "армейците" спаси удар на Божидар Васев.

Най-скандалният момент преди почивката се случи в 31-ата минута, когато не беше отсъдена чиста дузпа за ЦСКА за нарушение на Будинов срещу Фернандо Каранга.

Второто полувреме започна с отменен гол на Каранга заради спорна засада, но голмайсторът на ЦСКА все пак се разписа в 56-ата минута. Тогава след центриране от фаул Конов излезе лошо и Каранга с глава откри резултата.

Последва нова греда на Меркадо, но в 70-ата минута Конов изпусна топката след центриране от корнер и Бодуров стреля с глава към опразнената врата - 2:0.

Само три минути по-късно Тиаго Родригес направи 3:0 от пряк свободен удар, при който Конов беше оставил свободен вратарския си ъгъл.

Така ЦСКА ще остане начело в класирането и след този кръг от първенството. Сега "червените" са с 4 т. пред втория Лудогорец, който в неделя гостува на Септември.