Левски не впечатли, но победи в дебюта на Стоянович

Славиша Стоянович започна с успех в първия си двубой начело на Левски. "Сините" се поздравиха с 2:0 като гости на Ботев Враца.

Мачът обаче се игра на стадион "Огоста" в Монтана, тъй като съоръжението на врачани няма осветление.

Домакините имаха претенции за две дузпи, но реферът Стефан Апостолов не сметна, че са основателни.

Левски поведе още в 8-ата минута, когато Обертан подаде на Гомес, който чукна топката с пета към Станислав Костов. Нападателят не успя да уцели топката при първия опит, но движението му финтира защитник и вратаря Кръстев, като позволи на голмайстора да прати топката в мрежата при втория си опит.

В 32-рата играчите на Ботев поискаха дузпа. Фиданин стреля в посока на вратата, топката рикошира в ръката на Костов в наказателното поле, но Апостолов замълча.

В 49-ата минута домакините искаха нова игра с ръка в наказателното поле на Левски, но така и не стана ясно дали имаха основание.

Всичко приключи в 85-ата минута. Жорди Гомес намери Кабрал на границата на наказателното поле, а холандецът излъга Фиданин и без колебание изстреля бомбен шут, който намери горния ъгъл на вратата на Кръстев и оформи крайното 2:0 за Левски.