Левски не срещна проблеми с Локо Пд

18.04.2015, 10:17 (обновена 18.04.2015, 10:31)
левски

Левски спечели с 5:0 домакинството си на Локомотив Пловдив вчера

Левски записа първа победа срещу Локомотив Пловдив от началото на сезона, след като вчера спечели категорично домакинството си с 5:0 в 26-я кръг на А група.

Най-резултатен за Левски се оказа Антонио Аниете, който спечели две дузпи и вкара три гола, а Роман Прохазка вкара един гол и даде две асистенции. С трите си попадения срещу „смърфовете" Аниете излезе начело в класирането на голмайсторите с 11 гола.

Валери Домовчийски откри за Левски в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за събарянето на Аниете в наказателното поле на гостите от вратаря Теодор Скорчев. До почивката Левски изпусна още три хубави положения за гол, а второто попадение за домакините падна в 48-ата минута - тогава Веселин Минев влезе в наказателното поле и даде успореден на гол линията пас към Прохазка, който на празната врата беше точен.

Само 7 минути по-късно падна и третият гол за Левски - Прохазка намери Аниете, който се освободи от Александър Горанов и след това елиминира и Скорчев за 3:0.

В 58-ата минута пък резултатът стана 4:0 - след пас на Прохазка Аниете преодоля двама бранители на Локомотив и беше точен. Почти веднага дойде една от малкото възможности за гол на гостите - Бирсент Карагерен намери точно Дани Кики, който стреля отблизо, но топката мина над напречната греда.

В 65-ата минута Мартин Сечков фаулира в наказателното поле Аниете, но Либан Абди не успя да вкара дузпата, избита от Скорчев, а топката се удари и в гредата и излезе.

Петият гол на Левски дойде в 85-ата минута - Борислав Цонев изведе Аниете сам пред Скорчев, който не успя да спре испанеца.

След 26 кръга Левски остава лидер във втората шестица с 41 точки, а Локомотив е на 10-о място в 23 точки.

Oще: а група  българия  левски  локомотив пловдив