Левски се събуди, Обертан и Буш разнищиха ЦСКА

Бившият футболист на ЦСКА Сержиу Буш стана герой за Левски в това дерби

Левски се надигна след ужасните резултати напоследък и зарадва феновете си с победа с 2:0 над ЦСКА в първото издание на дербито от полуфиналите за Купата на България.

На националния стадион "Васил Левски" "сините" спечелиха с два гола на румънския нападател Сержиу Буш след асистенции на Габриел Обертан и преди реванша срещу "червените" са фаворити за класиране на финал.

На ЦСКА, който беше символичен домакин, видимо липсваха наказаните Каранга и Манолев и контузеният Десподов, а Левски се възползва от това и прекрати серията си от три поредни загуби.

Срещата започна идеално за Левски и още при първата си добра атака "сините" откриха. Габриел Обертан получи отдясно при контраакция, проби и центрира по земя, а Сержиу Буш беше изпуснат от бранителите и засече много точно в ъгъла - 1:0 за Левски.

Впоследствие мачът тръгна равностойно, като и двата тима имаха обещаващи атаки, но им липсваше последният пас и точен завършващ удар.

Едвин Джеси отправи неточен изстрел към Митрев и малко по-късно получи неприятна контузия, заради която беше сменен принудително. Левски направи малко по-опасните атаки, но Вутов и Буш не затрудниха Черниаускас, а далечен изстрел на Яблонски мина встрани.

Второто полувреме започна като първото. Още в 46-ата минута Обертан отново центрира отдясно и Сержиу Буш, този път с глава, вкара втория си гол в мача - 2:0.

ЦСКА отговори с удари на Бланко и на Рафаел Енрике, но все още не можеше да създаде чисто положение в този мач.

Такова дойде в 71-ата минута, когато Енрике засече центриране на Алберг точно пред вратата, но топката премина на сантиметри встрани.

Левски отговори с нова голова комбинация Обертан-Буш, при която французинът перфектно изведе съотборника си зад защитата. Буш отправи техничен прехвърлящ удар, но уцели гредата и малшансът му попречи да запише хеттрик.

В 85-ата минута пак румънецът отправи силен удар, но Черниаускас спаси.

"Армейците" не успяха да се върнат в двубоя и ще преследват обрат в реванша на 25 април.