Локо ликува, резерва реши дербито на Пловдив

С един удар с глава резервата Илиев донесе победата на своите

Локомотив Пловдив победи градския съперник Ботев с 1:0 и спечели дербито на Пловдив, изиграно на базата в Коматево.

Двата тима предложиха скучен мач, в който имаше предимно сблъсъци и груби нарушения и малко футбол.

Единственото попадение беше отбелязано от резервата за Локо Димитър Илиев в 78-ата минута. Няколко минути преди това той се беше появил от скамейката и засече с глава центриране от корнер, за да открие резултата.

Ботев нямаше сили да отговори и това означаваше нови три точки за Локомотив и трета поредна победа в първенството.

"Смърфовете" заемат четвърта позиция с 9 т., докато Ботев остава с 6 т. и е седми.