Пет неща, които трябва да знаете за сензацията в Първа лига Дунав Русе | sportcafe.bg

10.04.2017, 09:23 (обновена 12.04.2017, 16:51)

1 от 6 снимки Назад Напред

Дунав - Лудогорец 1:0

Снимка: © ludogorets.com

Колко добре познавате отбора на Дунав Русе?

Още при третия си опит новакът във футболната Първа лига Дунав Русе успя да победи шампиона Лудогорец, при това на собствения му стадион в Разград.

След загуба с 3:5 в първия двубой по-рано миналата година и равенство 2:2 през март, сега момчетата на треньора Веселин Великов изковаха отлична победа с 1:0 на „Лудогорец Арена“. Всичките три мача се играха в Разград, тъй като стадионът в Русе все още няма лиценз.

Гол на Самир Аясс точно преди почивката донесе първата загуба на Лудогорец след серия от 24 мача без поражение. А за последно разградчани бяха губили у дома от Берое, с 0:2 преди почти година.

Докато повечето останали отбори най-често си тръгват безжалостно натупани от Разград, вече в два мача срещу Лудогорец русенци изкопчиха точки. Първо една, а след това и още три за победата.

В очите на запалянковците отборът на Дунав днес е нещо като Храбия шивач от приказката на братя Грим, успял да надхитри великана.

С почти изцяло български състав, само трима чужденци и куп играчи, участвали в кампанията по влизане от „В“ в „А“ група през последните три години, треньорът Веселин Великов може да се похвали, че разполага с истински отбор.

Дунав може и да губи, както стана по-рано миналата седмица за Купата на България срещу Верея (0:2), но в други мачове, като този с Лудогорец, е способен да играе умно и организирано.

В момента русенци са пети, само на две точки зад Черно море, който приемат в следващия кръг.

Запалянковците от дунавския град вече мечтаят за четвърто място, каквото е и най-доброто класиране на отбора в „А“ група, постигнато в далечната 1975 г.

В галерията ви предлагаме пет неща за екзекуторите на Лудогорец.

Oще: вандерсон  веселин великов  дунав  дунав русе  лудогорец  рома  русе  симеон симеонов  стадион  фенове