Мапуку напомни за себе си и избухна с хеттрик за победа на Левски | sportcafe.bg

Мапуку напомни за себе си и избухна с хеттрик за победа на Левски

18.08.2017, 22:37 (обновена 18.08.2017, 23:08)
Левски - Сутиеска 3:1

Снимка: © levski.bg

Мапуку влезе като резерва през второто полувреме и набързо вкара хеттрик за победата на Левски

Левски победи с 3:0 Пирин като гост в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

Във втория двубой на Делио Роси начело на "сините" победата не дойде лесно и беше осигурена от влезлия като резерва Жуниор Мапуку, който наниза хеттрик.

През първото полувреме Левски не сътвори почти нищо смислено в Благоевград, а Пирин се защитаваше добре. В 54-ата минута на терена се появи Мапуку, заменил Сержиу Буш.

В 68-ата минута Пирин имаше златен шанс да открие резултата, но Анти Рениа не успя да уцели вратата сам срещу Митрев.

В 74-ата минута Обертан намери Вутов в наказателното поле, той пусна към Мапуку в малкия пеналт, а конгоанецът с много технично изпълнение с пета направи Макенджиев безпомощен - 1:0.

Само три минути по-късно Румен Сандев получи директен червен картон за нарушение като последен в защитата срещу откъсващия се Обертан и до края Левски беше пълен господар на терена.

В 80-ата минута Мапуку се откъсна зад изнесената напред защита на Пирин, напредна много бързо и сам срещу Макенджиев покачи на 2:0.

В 92-ата минута с майсторско отиграване от въздуха Обертан изведе голмайстора Мапуку, който оформи хеттрика си с безпощаден шут - 3:0.

Така Левски събра 10 точки от пет мача и се намира на четвърто място в класирането. Пирин е 11-и с 5 т.

Oще: благоевград  габриел обертан  делио роси  жуниор мапуку  левски  пирин  пропуск  първа лига  резерва  сините  скамейка  хеттрик  черната сила