Левски загуби от словаци в най-слабия си мач от подготовката | sportcafe.bg

Левски загуби от словаци в най-слабия си мач от подготовката

Sportcafe, по Sportal, Gong
07.02.2015, 17:23 (обновена 07.02.2015, 17:49)
Стойчо Стоев

Играчите на Стойчо Стоев бяха видимо изморени от срещата с Лех и не успяха да направят добър мач срещу Спартак Миява

В най-слабия си мач под ръководството на Стойчо Стоев дотук, Левски загуби с 0:1 от словашкия Спартак Миява. Това беше втора загуба за „сините" в зимните контроли (след 1:2 от Улисес, който обаче беше прекратен в 61-ата минута), а единственият гол вкара Пекар в 19-ата минута от дузпа.

Новото попълнение Либан Абди записа първи 45 минути за Левски след почивката и беше най-добрият в тима срещу четвъртия от словашкото първенство.

Наставникът Стойчо Стоев направи само една промяна в титулярния състав от равенството с Лех (Познан) преди два дни - Сашо Александров замени контузения Георги Сърмов.  Основните футболисти на „сините" изглеждаха уморени и не успяха да направят добър мач.

Все пак голмайсторът в досегашните проверки Валери Домовчийски можеше да се разпише с глава в 17-ата минута, но не бе точен. Две минути след това Луис Педро извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Пекар превърна в гол.

До края на полувремето левскарите бяха надиграни и намесите на вратаря Боян Йоргачевич им помохнаха да не получат още голове. След почивката „сините" играха по-добре, но Валери Домовчийски, Борислав Цонев, Либан Абди и Илия Димитров пропуснаха да се разпишат.

Следващият мач на Левски в Турция е във вторник, когато „сините" ще срещнат румънския Петролул.

Oще: анталия  дузпа  загуба  контрола  левски  либан абди  луис педро  подготовка  стойчо стоев  умора