Съдия не посмя да свири дузпа срещу Лудогорец в 88-та минута

Вандерсон вкара гола на победата за разградчани. Снимка: Getty Images
Вандерсон вкара гола на победата за разградчани.

Лудогорец започна новото първенство с минимална победа с 1:0 у дома над Етър.

Ранен гол на Вандерсон донесе трите точки на "орлите", които доминираха през целия мач и направиха още един куп пропуски пред вратата на гостите, но в края можеха да бъдат наказани, ако беше отсъдена реална дузпа за търновци.

Още в 3-ата минута Иван Скерлев от гостите сгреши и Клаудио Кешеру подаде към Вандерсон, който с диагонален удар вкара първия гол за шампионите този сезон - 1:0.

Последваха пропуски на Марселоньо, Натанаел и Кешеру, а и Лукас Саша не успя да се разпише в добавеното време на първата част след удар в аут.

След почивката ситуацията не се промени и атаките на Лудогорец се редяха една след друга, но втори гол така и не падна.

В края на срещата гостите получиха два преки свободни удара пред вратата на шампионите. При първия от тях в 88-ата минута Иван Стоянов шутира в стената, а на повторенията се видя, че Швиерчок игра с ръка, но протестите на гостите за дузпа не бяха уважени и реферът Никола Попов не посочи бялата точка.