Разград не донесе късмет на "лъвовете" и Босна ни нанесе първа загуба за 2018-а | sportcafe.bg

Разград не донесе късмет на "лъвовете" и Босна ни нанесе първа загуба за 2018-а

23.03.2018, 20:24 (обновена 23.03.2018, 21:05)
чочев

Чочев и останалите български национали не успяха да се преборят за нещо повече от минимална загуба от Босна.

Националният отбор на България започна със загуба календарната 2018-а, отстъпвайки с 0:1 на Босна и Херцеговина в приятелска среща, играна в Разград.

Интересно е да се отбележи, че това бе първо домакинство на "лъвовете" далеч от София от 22 август 2007 година. Тогава отстъпихме с 0:1 на Уелс в контрола, която се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Привидно нашите започнаха по-активно, а Спас Делев нацели гредата в 16-ата минута, но реферът отсъди засада.

При първата си добра атака 3-4 минути по-късно гостите поведоха в резултата.

Дулиевич изведе Колашинац, който центрира остро, Кондо се хвърли а шпагат, след което топката рикошира в ръката на Божиков и влезе в мрежата за 0:1.

"Лъвовете" опитаха да изравнят, а Михаил Александров пропусна сам срещу вратаря в 26-ата минута. Футболистът на Арсенал (Тула) стреля сило, но Шехич изби.

В края на полувремето Кодро направи невероятен пропуск, когато от пет метра не уцели вратата зад Пламен Илиев.

Втората част започна с опасен изстрел на Миралем Пянич, след който топката прелетя над българската врата.

След малко повече от час игра Петър Хубчев извърши три смени, като в игра влязоха Славчев, Райнов и Деподов за сметка на Георги Миланов, Чочев и Делев.

Промените обаче не помогнаха особено на "трикольорите", които до края не създадоха опасно положение.

България доигра последните минути с човек по-малко, след като в 88-та червен картон получи влезлият от резервната скамейка Райнов.

В понеделник, 26 март, България ще играе нова проверка, като този път съперник е Казахстан. Срещата ще се проведе на стадион "Панчо Арена" в унгарския град Фелчут. Мачът ще е дебютен за Станимир Стоилов начело на държавата от Евразийския съюз.

Oще: босна и херцеговина  българия  лудогорец арена  национален отбор  петър хубчев