Дузпа спаси ЦСКА срещу Черно море, вече е само на 3 точки от Лудогорец

Дузпа спаси ЦСКА срещу Черно море, вече е само на 3 точки от Лудогорец Снимка: LAP.bg

ЦСКА победи Черно море с минималното 1:0 след гол от дузпа на Али Сол в 83-тата минута в първия кръг от Първата шестица.

Единственото попадение в срещата падна след отсъден 11-метров наказателен удар за грубо нарушение на Пламен Димов срещу Рафаел Енрике.

„Червените“ бяха по-активни през целия мач, но така и не успяваха да стигнат до гол, а в 69-ата минута Енрике удари и напречната греда.

В се пак, попадението от дузпа на Сол бе достатъчно за минималния успех, с който тимът на Любо Пенев намали изоставането си от лидера Лудогорец, който по-рано днес завърши наравно 0:0 срещу Берое в Разград.

ЦСКА има 60 точки на втората позиция, на три зад Лудогорец и на шест пред Левски, който е и с мач по-малко. Черно море остава на шестата позиция с 42.

Следващият противник на „червените“ е именно шампионът. Двата тима ще се срещнат два пъти в рамките на само три дни – първо за Купата, а след това и за първенство. И двата двубоя са в Разград.