Драма, гол в последните секунди и дузпи: Левски с мъка достигна Европа | sportcafe.bg

Драма, гол в последните секунди и дузпи: Левски с мъка достигна Европа

04.06.2017, 21:48 (обновена 05.06.2017, 10:56)
345

Левски удари дъното, но оцеля.

Левски победи Верея с 10:9 след изпълнение на дузпи в баража за Лига Европа и си спечели място в европейския турнир.

Левски откри резултата в края на първото полувреме при отлична атака на "сините" за 1:0. Александров центрира перфектно отляво и сложи топката на главата на Краев, който откри резултата в полза на "сините".

На почивката старши треньорът на 26-кратния шампион на България Николай Митов бе принуден да направи принудителна смяна, след като младият Николай Кръстев бе контузен неприятно.

В добавеното време на редовните 90 минути Верея стигна до изравняването. Центриране от корнер позволи на Бандаловски да се разпише, след като вратарят Митрев не успя да улови кълбото.

След продълженията, в които не паднаха нови попадения, дойде време за дузпи, в които Левски се наложи с 9:8. При изпълненията от бялата точка пропуски за Верея направиха Елиаш, Еуженио и вратаря Колев, който изтърва последната дузпа. За Левски пропуски направиха Бурабия и Александър Александров.

Oще: бараж  верея  голове  драма  иван бандаловски  левски  лига европа  първа професионална лига  резултат