ЦСКА започна с победа над Славия на "Армията"

Уго Виана отбеляза и двата гола за ЦСКА.

ЦСКА-София стартира с победа в Първа професионална футболна лига след 2:0 срещу Славия на стадион "Българска армия". Домакините имаха превъзходство преди почивката, но не се възползваха от възможностите си.

Още в деветата минута Уго Виана центрира от дясно към далечната греда и Кирил Десподов нанесе удар с глава отблизо, но вратарят Марио Кирев изби в ъглов удар.

В 20-ата Преслав Йорданов получи извеждащ пас от Борис Галчев на границата на пеналта, но в последния момент топката му беше избита, а при ответната контраатака Ивайло Димитров нахлу в наказателното поле на "червените" и падна след съприкосновение с Рафаел Перес, но главният арбитър Никола Попов прецени, че дузпа няма, което предизвика недоволство на скамейката на Славия.

В 28-ата минута отличен шанс пропусна и Борис Галчев, който засече с глава от десетина метра след подаване от ляво на Антон Недялков, но Кирев показа рефлекс и изби с една ръка. Славия започна по-активно след почивката и в 49-ата минута стигна до отлично положение. Перес изчисти лошо една топка в пеналта и Борислав Балджийски стреля от 12 метра, но право в Георги Китанов.

Виана беше изведен от Арсенио в ляво в пеналта и с изстрел от малък ъгъл преодоля неубедителния в ситуацията Кирев. Славия можеше да изравни след малко повече от час игра. Балджийски нахлу в дясно в пеналта, но от ъгъла на малкия пеналт стреля встрани.

В 71-ата минута Преслав Йорданов направи сериозен пропуск. Арсенио центрира от дясно, но непокритият Йорданов от 5 метра засече край целта. Седем минути по-късно домакините решиха всичко с второ попадение.

Виана получи пас в дясно в пеналта от Борислав Галчев, с рязък финт се измъкна от Димитър Буров и Петко Христов и от малък ъгъл технично копна топката над плонжа на Кирев за 2:0. В добавеното време резервата Густаво Кулма можеше да направи резултата класически, но нацели напречната греда с удар от дистанция.