Зрелищно равенство между Левски и Литекс | sportcafe.bg

Зрелищно равенство между Левски и Литекс

25.07.2015, 23:17 (обновена 25.07.2015, 23:22)
левски

Прохазка донесе равенството със страхотен шут

Левски и Литекс завършиха наравно 2:2 в мач от втория кръг на „А” група.

„Сините” останаха с човек по-малко 20 минути преди края на срещата, когато Веселин Минев получи втори жълт картон. Литекс също завърши в намален състав, след като в добавеното време Таско Тасков вдигна втори жълт и на Кристиян Малинов.

Двата тима не бяха водени от старши треньорите си на „Герена”, след като и Стойчо Стоев, и Люпко Петрович бяха наказани заради поведението си в двубоите от първия кръг.<п> Божидар Краев откри резултата още в петата минута. В 37-ата Литекс нацели греда, а малко преди почивката успя и да изравни чрез Рафа Перес.

„Оранжевите” осъществиха пълен обрат в 50-ата минута с гол на Антонио Нунеш от около 20 метра. Роман Прохазка оформи крайното 2:2 с великолепен удар отдалече шест 11 минути по-късно.

По-рано днес Монтана разгроми Ботев (Пловдив) с 6:0 у дома.

Oще: а група  антонио нунеш  бг футбол  божидар краев  ботев пловдив  веселин минев  левски  литекс  люпко петрович  монтана  рафа перес  роман прохазка  стойчо стоев  таско тасков