Левски остана на върха и след дербито

18.10.2015, 22:14 (обновена 18.10.2015, 22:22)
левски - лудогорец

Футболистите никак не се пестяха в сблъсъците.

Левски запази първото си място в "А" група след 1:1 срещу Лудогорец пред препълнените трибуни на своя стадион "Георги Аспарухов". Равенството запази разликата от една точка между двата тима в класирането.

От ситуацията се възползва Литекс, който след успеха си в Монтана се изравни със "сините". 26-кратните шампиони обаче са с по-добри показатели в преките двубои.

Домакините поведоха през първото полувреме след куриозен гол на Живко Миланов. Десният защитник центрира, няколко футболисти се разминаха с топката и след рикошет в гредата тя се спря в мрежата на Милан Борян. Шампионите обаче създаваха по-чистите положения в дербито и изравниха след почивката след страхотен пряк свободен удар на Клаудиу Кешеру.

Лудогорец спокойно можеше да си тръгне и с победата, но Сисиньо и Вандерсон не уцелиха вратата от перфектни позиции. В последните минути Мигел Бедоя стреля опасно с глава, но прати топката над гредата.

В самото начало Венцислав Керчев получи контузия и бе принудително заменен от Пимиента. С травми излязоха и халфовете на Левски Владимир Гаджев и Георги Костадинов. Двубоят бе прекъснат за десетина минути в началото на второто полувреме заради хореографията на феновете, която обви терена в гъст дим.

Oще: борян  владимир гаджев  георги аспарухов  георги костадинов  герена  дерби  живко миланов  кешеру  левски  лудогорец  сисиньо