С българите в Лудогорец е свършено, Херо си показа рогата срещу отчайващ Левски | sportcafe.bg

29.10.2017, 22:27 (обновена 01.11.2017, 00:44)

1 от 6 снимки Назад Напред

Лудогорец - Левски 2:0

Снимка: © Ludogorets.com

Вандерсон вкара гола за 2:0, а Мики Орачев беше сменен още на почивката за "сините". Ето пет основни извода, които можем да си направим от вчерашния сблъсък Лудогорец – Левски...

В дербито на кръга от Първа професионална лига Лудогорец категорично се разправи с Левски и заслужено спечели с 2:0 на „Лудогорец Арена" в Разград.

Домакините доминираха, но всъщност вкараха головете си не вследствие на постепенни нападения, а при две контраатаки.

Върджил Мисиджан откри резултата рано, после гол на Пластун беше правилно отменен, което обаче вбеси Димитър Димитров-Херо и заради атаката си към страничния съдия той беше изгонен на трибуните. На терена обаче „орлите" не изпитваха сериозни трудности и след гола на Вандерсон за 2:0 в 59-ата минута спокойно затвориха мача.

Макар че резултатът не може да се сметне за неочакван, той маркира важен момент в шампионата, при който Лудогорец дръпна с 11 точки на Левски в класирането и практически отказа съперника от всякакви илюзии за титлата.

Какво липсва на Левски в такива мачове, защо си изпусна нервите Херо и какво предстои на Лудогорец и на „сините" при коренно различните им позиции в Първа лига?

В галерията може да видите пет извода след Лудогорец – Левски 2:0.

Oще: аргументи  брага  българи  български футбол  вандерсон  владислав стоянов  гняв  голова немощ  делио роси  дерби  димитър димитров  димитър димитров-херо  исторически  йордан минев  класа  класиране  контраатаки  левскар  левски  лига европа  лудогорец  лудогорец арена  мики орачев  невъзпитан  орлите  отчайващ  показа рогата  посредственост  преднина  програма  първа лига  разград  светослав дяков  сините  съдийство  титуляри  точки  треньор  херо  цска  цска-софия